EKONOMİ
Giriş Tarihi : 05-04-2021 21:39

6. Gıda-Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı Açıldı - Videolu Haber

Adıyaman-Kahta karayolunun 5'nci kilometresinde bulunan Fuar Merkezi'nde Medya Trend Fuarcılık ve Organizasyon tarafından gerçekleştirilen 6. Gıda-Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı açılışı yapıldı..

6. Gıda-Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı Açıldı - Videolu Haber

Adıyaman-Kahta karayolunun 5'nci kilometresinde bulunan Fuar Merkezi'nde Medya Trend Fuarcılık ve Organizasyon tarafından bu yıl 6'ncisi gerçekleştirilen "6. Gıda-Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı, 5-9 Nisan tarihleri arasında misafirlerini ağırlayacak.

Medya Trend Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül, fuar açılışında, "5 -9 Nisan tarihleri arasında 6. kez yapılacak olan Adıyaman 6. Gıda Yöresel Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı bugün 5 Nisan tarihi itibarıyla başladı.” dedi.

Medya Trend Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül, şu ifadelere yer verdi:

"Fuarımız saat 20.30 kadar devam edecek ve 9 Nisan Cuma gününe kadar fuarımız devam etmekte. Biz 6 yıldır bu fuarı Adıyaman’da düzenliyoruz. Bu yıl 2019 yılı ocak ayında ülkemizde ve dünyada meydana gelen Kovid-19 pandemi şartları nedeniyle 15 aydır Adıyaman'da fuar düzenlemiyoruz. Fuarı şuan da Ticaret Bakanlığı'nın, Türkiye Borsa Odalar Birliği'nin izinleri ve gerekli önlemleri alarak fuarımızı bugün itibarıyla açtık. Bu önlemleri anlatacak olursak girişte Hes Kodu sorgulaması, ateş ölçümü maske kullanım zorunluluğu sonra koridor genişliğini fuarın tertibine göre maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde fuarımızı açtık. Birçok ilden yine katılımcılar var. İllerde kendi coğrafi ürünlerini, Adıyaman'da halkımıza getirdiler. Bunlar, Denizli’nin havlusu, Trabzon’un peyniri, Kayseri'nin sucuğu ve pastırması gibi birçok il kendi ürünlerini Adıyaman’ımızla, Adıyaman halkımızla yine fuarda bir araya geldiler.”

Haberin Videosu :