SPOR
Giriş Tarihi : 04-10-2021 11:28   Güncelleme : 04-10-2021 11:29

Adıyaman 1. Amatör Küme'de Gruplar Belli Oldu

Adıyaman 1. Amatör Küme'de 2021-2022 sezonu grup kuraları ile fikstürleri çekildi.

Adıyaman 1. Amatör Küme'de Gruplar Belli Oldu

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi salonunda gerçekleşen toplantıya Adıyaman Gençlik Spor İl Müdürü Fikret Keleş, ASKF Adıyaman Başkanı Cenap Taşkın, TFF Adıyaman İl Temsilcisi Ali Can Çelik, İl Hakem kurulu temsilcilerinin yanı sıra mücadele edecek olan kulüplerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Kura çekimi öncesi konuşan ASKF Adıyaman Başkanı Cenap Taşkın yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını diledi. Pandemi kuralları çerçevesinde mücadelelerin oynanacağını belirten Taşkın, kulüp yöneticilerine sporcular için aşı takvimlerine dikkat etmeleri yönünde uyarılarda bulundu.

TFF Adıyaman İl Temsilcisi Ali Can Çelik ise , Covid19 pandemisinin seyri, bilim ve sağlık kurulunun önerileri ile TFF'nin liglerle ilgili alacağı kararlar doğrultusunda yeniden düzenlemeler yapılabilecek ve alınacak kararlar uygulanacaktır. Bununla birlikte mevsimsel koşullar ve TFF'nin organizasyonları ve planlamalarına uyumluluk açısından Adıyaman Yerel Amatör Ligler Planlamasında değişikliklere gidilebilecektir. Yeni sezonun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını diler, hazırlıklarını bu planlama doğrultusunda gerçekleştirmelerini önemle rica ederiz dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. Buna göre 2021/2022 sezonu Adıyaman 1. Amatör Grupları şu şekilde sıralandı:

 

A GRUBU

Farketmezspor

Besnispor

Şambayatspor

1958 Gölbaşıspor

Sarıharmanspor

Adıyamanspor

Yamanspor

Adıyaman Karapınar

 

B GRUBU

Çelikhan Sportifspor

Gerger Gapspor

Özsamsatspor

Adıyaman Demir02spor

Bölükyaylaspor

Adıyaman Belediye Kültürel

Adıyaman Fatih Gençlikspor

Fıratspor

 

C GRUBU

Çelikhan BALspor

Gerger Atakentspor

Adıyaman Çınarspor

Kahta idmanyurduspor

Engin Görüşspor

Antik Perrespor

Adıyaman Gençlerbirliğispor

Özyediyamanspor