SPOR
Giriş Tarihi : 29-06-2021 18:26   Güncelleme : 29-06-2021 18:26

Adıyaman Akademi Spor Okulu Kayıtlarına Başladı

Adıyaman Akademi Spor Okulu Kayıtlarına Başladı

Adıyaman Akademi Spor Okulu alanında uzman eğitmen kadrosuyla Adıyaman halkının hizmetine başladı.

Adıyaman Akademi Spor Okulu tarafından çocuk ve gençlerin sporla içi içe olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Spor Okulu için kayıtlar başladı.

Adıyaman Akademi Spor Okulu Futbol , Basketbol, Yüzme, Tenis ve birçok farklı branşta eğitim imkanı sunacak olan Adıyaman Akademi Spor Okulu için başlayan kayıtlar, bireysel başvuruların yanında www.akademiadiyaman.com adresinden online kayıt olarak yapabilirsiniz. Çocukların sosyal, kültürel ve spor faaliyetlerine yönelerek beden ve ruh sağlıklarının gelişmesine katkı sağlayacak olan Spor Okulu Adıyaman’da çocuk ve gençlere sporla iç içe bir yaşam vadediyor.

Adıyaman Akademi Spor Okulu Yönetici Selçuk Pala yaptığı açıklamada,

Çocukların daha fazla masa ve bilgisayar başında zaman geçirmelerinden kaynaklı fiziksel, psikolojik ve sosyal sıkıntılarının en başarılı çözümlerinden birisi spor aktiviteleridir dedi.

Akademi Spor Okulumuzda çocukların bedensel gelişimleri kadar zihinsel gelişimlerinin de önemli olduğunun söyleyen Pala, Spor, bireyin birlikte çalışma, yardımlaşma, başarıları paylaşma, yenilgiyi birlikte göğüsleme, kişisel disiplin sağlama, davranışlarını ve duygularını kontrol etmeyi öğrenme, dikkatini yoğunlaştırma gibi özellikleri geliştiren bir olgudur, ayrıca çocuklarımızın, uzun ve kısa vadede hedef belirleyip bu hedeflere ulaşma konusunda yöntem geliştirmeyi öğretir. Hem bireysel hem de takım olarak hedef koyma ve bu hedeflere ulaşmak için, grupla birlikte çalışma becerisini kazandırır. Böylece çocuğunuz, hayatını planlamayı ve zamanı verimli kullanmayı öğrenir hedefe ulaşmada zamanın ne kadar önemli olduğunu daha erken kavrar dedi.