GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-12-2022 18:11

Adıyaman'da 5 Kur'an kursunun açılışı yapıldı

Adıyaman İl Müftülüğü öncülüğünde hayırseverler tarafından yapılan 5 Kuran kursunun açılışı yapılan dualarla açıldı.

Adıyaman'da 5 Kur'an kursunun açılışı yapıldı

Hacı Keleş Camii Bahçesi içerisinde bulunan Yusuf Havva Ateş 4-6 yaş Kur’an kursu ile Fatma Kösemen ihtiyaç odaklı Kur’an Kursu, Altınşehir Safvan Bin Muattal Camii bahçesinde bulunan Hz. Fatıma 4-6 yaş Kur’an kursu ve Hz Aişe ihtiyaç odaklı Kur’an kursu ve Altınşehir Camii bünyesinde bulunan Mustafa Seher Taştı 4-6 yaş Kur’an kurslarının açılışı Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, İl Müftüsü Mehmet Taştan, Aile ve sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Müftü yardımcıları, şube müdürleri, ilçe müftüleri ve vatandaşların katılımı ile açılışı gerçekleşti.
"Allah ve Peygamberini seven insanlar yetiştirme gayretindeyiz"
Açılışta konuşması yapan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taştan,"İlimizde çocuklarımıza, kadınlarımıza hitap eden kurslar açıyoruz. Şu anda 5 adet kursumuzu açtık, bunlardan 3’ü çocuklara 4-6 yaş, diğer ikisi  hanım kardeşlerimize yönelik olacak diyen Müftü Taştan, bu kursların yapımında emeği geçen hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Burada Allah ve Peygamberini seven insanlar yetiştirme gayretindeyiz.  Buralarda Müslüman yetişir. Buralarda adeta sinir damarları alınmış insanlar yetişir. Konumuz sevgi, derdimiz sevgidir. Allah bize sevgiyi nasip etsin inşallah."dedi.
"Kur'an-ı öğrenmek ve öğretmek güzel"
Daha sonra değerlendirmede bulunan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise şunları söyledi:
"Hem hanımefendilerin hem de 4-6 yaş arasındaki çocuklarımızın yararlanacağı Kur'an kurslarımızın açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Ben ilimize, ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Kur'an-ı öğrenmek ve öğretmek güzel. Bu şiarla yolumuza devam edeceğiz inşallah. İslam dininin doğru bir şekilde öğretilmesi ve doğru bir şekilde yaşatılması en büyük hedefimizdir. Bu Kur'an kurslarımızı yaptıran hayırseverlerimize teşekkür ediyorum"

 

Kaynak: PHA

AdminAdmin