GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2021 07:27

Adıyaman’da ‘Hayata Değer’ kattılar

Adıyaman Down Sendromlular Derneğince hazırlanan, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce kabul edilerek destek almaya hak kazanan “Hayata Değer Katıyoruz” projesi kapsamında kentte bulunan 40 Down Sendromlu çocuğa spor malzemesi hediye edildi..

Adıyaman’da ‘Hayata Değer’ kattılar

Yeni Mahalle Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen malzeme dağıtım programına, Adıyaman Vali Mahmut Çuhadar, Adıyaman Down Sendromlular Derneği Başkanı Zeynel Abidin Şenlik, Down Sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı.

Adıyaman Down Sendromlular Derneği tarafından dağıtılan malzemelerle Down Sendromlu çocuklar, mutlulukları gözlerine yansıdı.

Hayata Değer Katıyoruz projesinin amaç ve hedefi hakkında bilgi veren Adıyaman Down Sendromlular Derneği Başkanı Zeynel Abidin Şenlik, “Temel amacımız, Down Sendromlu bireylerin farklılıklarını kabul ederek onların sosyal hayatta yaşam kalitesini artırmaktır. Geleceğin Türkiye’sinde farklılıkları konuşmak ve derinleştirmek yerine Down Sendromlu bireylerin de hayatın her safhasına eşit, tam ve etkin katılımının sağlandığı, sosyal bir hayatı hedefliyoruz” dedi.

“Ufak dokunuşların bile onların hayatındaki karşılığı çok büyüktür”

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Vali Mahmut Çuhadar ise, “Bu çocuklarımızın bizlerden beklediği tek şey şefkat ve sevgidir. Down Sendromlu çocuklarımız bizim kıymetlilerimizdir. Onları önemsiyor ve değer veriyoruz. Onların sporda, sanatta ve bilimden geri kalmaması için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Ufak dokunuşların bile onların hayatındaki karşılığı çok büyüktür. Adıyaman Down Sendromlular Derneği tarafından hazırlanarak İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce destek alamaya hak kazanan ‘Hayata Değer Katıyoruz’ projesi kapsamında bugün Adıyaman’daki 40 Down Sendromlu çocuğumuza spor malzemesi dağıtımı yapacağız. Bu proje benimde bizzat desteklediğim bir projeydi. Bu proje kapsamında, 40 Down Sendomlu çocuğumuza spor malzemeleri ve ekipmanları dağıtacağız. Yine “Hayata Değer Katıyoruz” adlı proje ile ailelerimize ve Down Sendromlu bireylere yönelik seminerler, Gaziantep Kültür Sanat ve Hayvanat Bahçesi Gezisi, Atletizm, Bocce, yüzme eğitimleri ve yarışmaları, takı tasarımı, ahşap boyama, ebru eğitimi, resim eğitimi ve ritim müzik eğitimleri verilmektedir” siye konuştu.

Program Vali Mahmut Çuhadar’ın, Down Sendomlu çocuklara spor malzemeleri ve ekipmanları hediye etmesiyle sona erdi.