GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 17:54

Adıyamanlı kuyumcudan sanal para uyarısı - Videolu Haber

Adıyaman’da 4 yıldır kuyumculuk yapan 26 yaşındaki Mahmut Düşündü, Bitcoin’in altın ve döviz üzerindeki etkisini anlatarak, her zaman güvenli limanın altın olduğuna dikkat çekti..

Adıyamanlı kuyumcudan sanal para uyarısı - Videolu Haber

Düğün sezonuyla birlikte altın satışlarında yaşanan artışın piyasaya hareketlilik kazandırdığını kaydeden Kuyumcu Düşündü, PHA muhabirine yaptığı açıklamasında; “İnsanların yarısı fiziki olarak altına yöneliyor daha güvenilir bulduğu için. Diğer bir kesim ise, sanal paraların daha büyük bir getiriye sahip olduğunu düşündüğü için onlara yöneliyorlar. Bundan dolayı altın piyasasında bir belirsizlik hakim. Esnafın bu durumdan etkilendiğini henüz bilmiyoruz ilerleyen süreçleri ise zaman gösterecek” dedi.

“Yatırımcılara tavsiyemiz elde tutulan fiziki paralara yönelmeleri”

Sanal para yüzünden birçok insanın mağdur olduğuna dikkat çeken Düşündü, “Yatırımcılara tavsiyemiz daha çok elde tutulan fiziki paralara yönelmeleri. Çünkü piyasada bulunan paralar daha güvenilir bir yatırımdır. Sanal paralarda tek kişinin elinden olduğundan dolayı, tek bir sözle arttırılıp azaltıldığından dolayı kandırılmak an meselesi. Piyasada bu durum zordur. Gurbetçilerin ülkemize gelmesinden dolayı ve düğün sezonunun açılmasından dolayı dövizde biraz düşüşümüz var. Bu yönden halkımız olumlu etkilenmektedir. Piyasada hareketlilik var ama henüz öyle kimse güvenmediği için piyasaya büyük yatırımlarla bile hareketlilik yok” diye konuştu.  

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :