SPOR
Giriş Tarihi : 13-08-2021 14:49   Güncelleme : 13-08-2021 14:56

Adıyamanspor'da İlk Etap Kamp Dönemi Sona Erdi

Adıyamanspor'da İlk Etap Kamp Dönemi Sona Erdi

Yeni sezon için Ankara Kızılcahaman'da kamp çalışmalarını sürdüren takımımız Adıyamanspor'da bugün itibariyle ilk etap kamp dönemi tamamlandı.

Sarı Yeşilli ekip iki günlük aranın ardından ikinci etap kamp çalışmalarını Bolu'da sürdürecek.

2021-2022 sezonunda TFF 2. ligde mücadele edecek olan takımımız Adıyamanspor Ankara Kızılcahaman'da ilk etap kamp dönemini tamamlayarak iki etap kamp için Bolu'da toplanacak.

Her iki etabı 14'er günlük periyotlarla sürecek kamp dönemi için sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez antrenman gerçekleştiren Adıyamansporlu futbolcular, Teknik Direktör İbrahim Tolgay Kerimoğlu yönetiminde lige sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

Ankara Kızılcahaman'da oynadığı 3 hazırlık maçında berabere kalan Adıyamanspor Bolu'da da yapacağı hazırlık maçları ile lige hazırlanacak.

Ankara Kızılcahaman'da ekibin kamp sürecini değerlendiren Adıyamanspor Teknik Direktör İbrahim Tolgay Kerimoğlu, İlk etap kamp döneminin verimli geçtiğini ifade etti.

Teknik Direktör Kerimoğlu, "Çalışmalarımız oldukça verimli geçiyor. Fiziksel olarak antrenman yapıyoruz. Tabi bundaki en önemli etken sayısal olarak eksik durumdayız. Dolayısıyla taktiksel antrenmanlara çok giremiyoruz. Tamamen fiziksel antrenmanlar; kuvvet ve dayanıklık şeklinde geçiyor.

Transfer politikasında genç ve tecrübeli karışımı bir tutum sergilemeye özen gösterdiklerini de sözlerine ekleyen Teknik Direktör İbrahim Tolgay Kerimoğlu, "Biz biran önce eksikliklerimizi tamamlayıp lige hazır girmek istiyoruz. Onun için de her anlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İyi bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Geçen yıldan aramızda kalan arkadaşlarımız da var. Onun dışında da transferler yapmaya çalışıyoruz. Transfer politikasını biraz genç ve tecrübeli karışımı yapmaya çalışıyoruz. Yönetim Kurulumuz Transfer Komitesi de bu konuda ciddi çalışmalar içerisinde. Tabi önemli futbolcuları almak kolay değil. Hem bu işin mali külfeti var hem de futbolcu bulmak kolay değil. Anlaştığınız bir sporcu başka takıma gidebiliyor. Pisaya çok kötü bir durumda her futbolcuyu alamıyorsunuz. Lige yeni çıkan takımlar ücret konusunda biraz farklı yaklaşıyorlar buda sizin istediğiniz sporcuların oraya önlemesini sağlıyor bu konunda gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.