EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-06-2021 10:53

Alagöz: İşverenlere kalifiye eleman yetiştirmek için çalışıyoruz

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, halk eğitim merkezinde meslek edindirme kurslarını ziyaret etti..

Alagöz: İşverenlere kalifiye eleman yetiştirmek için çalışıyoruz

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, bireylerin kişisel, mesleki sosyal gelişimlerine yardımcı olmak ve halkın yaşam kalitesinin yükselterek toplumsal refahın artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Adıyaman Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bireylere yönelik açılan meslek edindirme kurslarını ziyaret etti.

Ziyarette  Alagöz’e Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Güllü ve müdür yardımcıları eşlik etti.

Düzenlenen kursları yerinde denetleyip kursiyerler ile sohbet eden Alagöz, burada yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Halk eğitim merkezleri meslek edinme ve sanatsal faaliyetlerin geliştirilmesi açısından önemli bir kurumdur. Tamamen planlı ve programlı bir eğitim sistemine sahip olan bu kurumumuz okuma-yazma kursları, mesleki ve teknik kurslar, beceri geliştirme kursları, meslek kazandırma kursları, sosyal ve kültürel kurslar, sınavlara hazırlık kursları gibi birçok kursa katılma imkanı sunuyor. Hayatın her alanında kendini yetiştirmek ve becerilerini arttırmak isteyen vatandaşlarımızın kurslara büyük ilgi göstermesi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bizlerde bu talebi karşılayabilmek için farklı hobi ve meslek dallarında kurslar açıp gençlerimizin ve özellikle kadınlarımızın istihdamında işverenlere kalifiye eleman yetiştirmek için çalışıyoruz."

 Alagöz, kilimlerinin dokunmasıyla kaybolmaya yüz tutmuş kültür ve el sanatlarının yaşatılmasının güzel bir çalışma olduğunu vurguladı. Yaptıkları çalışmalarından dolayı kursiyerler, usta öğreticiler ve halk eğitim merkezi yöneticilerine teşekkür ederek başarılar diledi.

Kaynak : PHA