EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-04-2021 14:50   Güncelleme : 02-04-2021 14:50

Alagöz: Okullarımız tekrar kapansın istemiyoruz

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz çeşitli temaslarda bulunmak ve eğitim öğretim çalışmalarını yerinde görmek için Kahta ilçesine ziyaret gerçekleştirdi.

Alagöz: Okullarımız tekrar kapansın istemiyoruz

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz çeşitli temaslarda bulunmak ve eğitim öğretim çalışmalarını yerinde görmek için Kahta İlçemizde inceleme ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Alagöz'e İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal da eşlik etti.

Yüz yüze eğitim çalışmalarını ve okullarda alınan salgın tedbirlerini yerinde görmek için Kahta Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Kahta Özel Eğitim Uygulama Okuluna giden Alagöz, okullarda idareci ve öğretmenlerden salgın dönemi yüz yüze eğitim ve okullarda alınan salgın tedbirleri hakkında bilgi aldı. Yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerin derslerine girerek bir süre sohbet etti.

Okul ziyaretleri sırasında idareci, öğretmen ve öğrencilere salgın tedbirlerine sıkı sıkıya uymalarını söyleyen Ahmet Alagöz, şöyle konuştu: "Yeni normalleşme süreciyle ilimizde birçok okul yüz yüze eğitime başladı. Salgınla mücadelede yerinde karar dönemine geçmiş bulunuyoruz. Bir kısmını açtığımız okullarımızın tamamında yüz yüze eğitime geçmek artık Adıyaman halkının elinde. Göz aydınlığımız çocuklarımızın okullarına kavuşması, eğitimlerine normal bir şekilde devam edebilmesi için her zamankinden daha fazla özen gösterelim.

Bizim için okullarda çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlıklı bir şekilde evlerine dönmeleri birinci önceliktir. Ziyaret ettiğim okullarda öğrencilerin maske ve hijyen kurallarına uyduklarını, okulların hijyen kuralları gereği sürekli dezenfekte edildiğini ve sınıflarda sosyal mesafe kuralı gereği düzenlemelerin oluşturulduğunu görmek umut verici.

Umuyorum ki bizim okullarımızda aldığımız tedbirleri hayatımızın her alanına yayabilirsek, aşılama çalışmalarının da etkisiyle bu virüsten kurtulabiliriz. Bizler okullarımız tekrar kapansın istemiyoruz. Öğrencilerimizi sınıflarında akranlarıyla birlikte öğretmenlerinden yüz yüze aldıkları eğitimden mahrum bırakmamamız gerekiyor. Bu toplumumuzda ki her bireyinin sorumluluğundadır."