GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2023 11:50

Anaç; "Sorunlara Çözüm Üretecek  Projeler İle Geliyoruz"

Adıyaman Ziraat Odası Başkan Adayı Mehmet Anaç: "Ziraat Odası Başkanlık seçimlerinde şahsım ve yönetimimin seçilmesi halinde çiftçimizin hizmetkârı olacağız."

Anaç;

Anaç yaptığı açıklamada, Adıyaman’da çiftçi kardeşlerimizle daha güzel işlerin altına imza atmak projeler üretmek ve hizmet için yeniden yapılanmanın ve değişimin şart olduğu düşüncesi ile şeffaf yenilikçi ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile 4 Şubat cumartesi günü yapılacak olan ziraat odası başkanlığına aday olduk.

Adıyaman Ziraat Odası Başkan Adayı Mehmet Anaç, Adıyaman’da 30 yıldır sahada çalışan bir ziraat mühendisi olarak adım adım dolaştığım tüm köylerin ve çiftçi kardeşlerimizin sorunlarının farkında olup ve bu sorunlar ile ilgi çözümleri de biliyoruz. Çalışma ekibimiz içinde bulunan ziraat mühendisleri, önder çiftçiler, tarıma gönül vermiş özverili vefalı güzel insanların oluşturduğu oluşum ile sorunlara çözüm getirecek, çiftçilerimizi kalkındıracak ve üretim maliyetlerini düşürerek verimliliği artıracak projelerimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz dedi.

Anaç, Bizler sonuç odaklı çalışıp sorunun çözümü ve üretimin gelişmesi için o koltukta oturmaya değil o koltuğun hakkını vermeye talibiz. Tarımsal üretimin artırılması için çiftçilerimizin ihtiyacı olan bir danışma ofisi bir proje ofisi ve tarımsal üretimde hizmet için yeniden ziraat mühendisi danışmanlık sitemini getirecek ve çalıştıracak yönetim anlayışıyla çalışmalarımız olacak. Tarımsal verimliliğin artırılması için toprak tahlil laboratuarını yeniden yapılandırıp tarımsal veri sistemi kuracağız. Yerel sarmalık tütünümüzde oluşan bakteriyel ve viral  hastalığını çözmeye ve yerel tütünümüzün kalitesini artırmak ve marka oluşturma çalışmalarımız olacaktır. Ege tütün firmalarının emeğimizi ucuz alıp ve kendi arazilerimizde ırgatlık yapmaya engel olacak ve bu konu ile ilgili çiftçilerimizin sorunlarını çözecek çözüm odaklı çalışmalarımız ve projelerimiz olacaktır. Küresel ısınma ile beraber dünyada ve ülkemizde baş gösteren kuraklık krizine karşı kuraklığa ve iklim değişikliğine dayanıklı tarla ve sebze bitkilerinin üretim çalışmaları yapılacaktır. Dağ köylerimizde orman vasfını yitirmiş arazileri ve yabani ağaçların köylümüze ve ekonomiye katkıda bulunması için bunların aşılanması ağaçlandırılması ile ilgili çalışmalar yapılacağız. Badem üretim merkezi olan Adıyaman’ımızın badem üretim ve hastalıkları ile pazarlama sorunlarına çözüm üretecek çalışmalarımız olacaktır. Damızlık, süt ve et üretim birlikleri ile beraber oluşturacağımız ortak bir konsorsiyum ile yem maliyetlerini düşürecek damızlık üretimi ve et fiyatları ile ilgili sorunlarının çözümünü oluşturacak projeler ve çalışmalarımız olacak. Çiftçi ortaklarımızın tüm girdi ihtiyaçlarını karşılayacak özel projelerimiz ile çiftçilerimizin üretim maliyetlerini düşürecek ve verimliliği artıracak ayrıca üretilen ürünler ile ilgili pazarlama sorunlarını çözecek projeler ile geliyoruz. Güzel bir gelecek ve verimli bir tarım için olmazsa olmazlarda olan tarımsal sulama sistemi için yapacağımız projeler ile devlet ile çiftçilerimizi buluşturacağız, sulama sistemini kurulması İçin gerekli görüşmeler ve çalışmalar oluşturacağımız heyetlerle beraber yürütülecek sulama sorunun çözümü için çalışmalarımızı sürdüreceğiz  dedi.

Adıyaman Ziraat Odası Başkan Adayı Mehmet Anaç, Adıyaman’ın tarım alanında yeniden kalkınması için aldığımız mesleki eğitim gereği  olarak çalışma arkadaşlarımızla beraber yeni bir yönetim ve hizmet anlayışı ile 4 Şubat cumartesi günü yapılacak olan ziraat odası başkanlığına aday olduğumuzu belirtir ve seçime katılacak  tüm aday arkadaşlarımızada başarılar diliyorum şeklinde konuştu.

Zeynal BozZeynal Boz