GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2021 09:47   Güncelleme : 28-10-2021 09:47

ASİAD  Genel Başkanı Doğan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Mehmet Doğan, Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyetini daha da güçlendirerek gelecek nesillere bırakmak için daha çok çalışmalıyız.” dedi.

ASİAD  Genel Başkanı Doğan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun ilan edildiğini hatırlatan Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Mehmet Doğan, şöyle devam etti: “Anadolu topraklarının binlerce yıldır insanlık için büyük bir cazibe merkezi olduğunu ifade eden Genel Başkan Mehmet Doğan böyle bir vatan toprağına sahip olmanın Türk Milleti için büyük önem taşıdığını ifade ederek geçmişte olduğu gibi günümüzde de ülke bütünlüğü üzerinde sürekli yeni oyunların sahneye konduğunu ve bundan sonra da konacağını sözlerine ekledi.

Adıyaman Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Doğan, Cumhuriyet’in Türk Milleti için büyük ve vazgeçilmez bir kazanım olduğuna da dikkat çekerek “Kurtuluş Savaşı’nda canları ve kanları pahasına savaşarak adeta bir kahramanlık destanı yazan ve bu toprakları bizlere vatan olarak bırakan atalarımızı şükran ve minnetle anıyoruz. Her türlü yokluğa ve yoksulluğa rağmen Kurtuluş Savaşını kazanan atalarımızın kurduğu Cumhuriyet bugün dünyada söz sahibi bir ülke haline geldi. Türkiye Cumhuriyetini daha da güçlendirerek gelecek nesillere bırakmak için daha çok çalışmalıyız. Toplum olarak birbirimizi daha çok sevmeli ve birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz. Milli mücadele ruhunu yaşatarak Cumhuriyetimizi güçlendirmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98.. yılını coşku ile kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”