GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2021 09:48   Güncelleme : 23-06-2021 09:48

Başkan Aslan’dan Ziyaret: Kızılay Sağlık A.Ş Müdürü Yetiş’i Ziyaret Etti

Başkan Aslan’dan Ziyaret: Kızılay Sağlık A.Ş Müdürü Yetiş’i Ziyaret Etti

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, Doktor Murtaza Yetiş’i ziyaret etti.

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, 24. Dönem AK Parti Milletvekili yapan ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Doktor Murtaza Yetiş’i, Kızılay Sağlık A.Ş Genel Müdürlüğü görevine getirilmesi nedeni ile hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, yapılan görevlendirme ve Kızılay Sağlık A.Ş’nin çalışmalarına ilişkin konular ele alındı.

Burada açıklama yapan AGAD Başkanı Aslan, misafirperverliğinden ötürü ve özellikle sağlık alanında Adıyaman başta olmak üzere yaptığı çalışma ve katkılardan dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Kızılay Sağlık A.Ş Müdürü Yetiş ise, ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederken, çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

24. Dönem AK Parti Milletvekili, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Kızılay Sağlık A.Ş Müdürü Doktor Murtaza Yetiş’in bugüne dek Adıyaman, Türkiye ve Dünya’da öncülük ettiği çalışmalar şu şekilde;

Bir hekim ve yönetici olarak pek çoğu alanında ilk olan başarılı uygulamalara imza attı. Engelli ve yatağa bağımlı hastalara evde sağlık hizmeti sunan Şifa Hatun Evde Sağlık Bakımı Merkezi, aynı grup hastaların hastane hizmetlerinden öncelikle yararlanmasını sağlayan Turuncu Masa, Turuncu Kart uygulaması, Tele-tıp gibi alanında ilk sayılabilecek uygulamaları nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

Birçok STK’nın kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Çocuklara, gençlere ve yetişkinlere konferans, seminer, gezi ve okuma faaliyetleri, “Özürlülerin Sosyal Katılımı İçin Ortak İrade”, “Eski Doğudan Yeni Doğuya Yeniden Bilgi Toplumu İçin Okuma Atölyesi” projeleri ile ülkemizin sosyo- kültürel gelişimine katkıda bulunmaya çalıştı.

Dünyanın kriz bölgelerine sağlık yardımı yapmayı amaç edinen ‘Yeryüzü Doktorları’nın çalışmalarında yer aldı. Bu çerçevede Afrika’nın çeşitli ülkelerinde, Gazze’de sağlık tarama ve tedavi faaliyetlerine katıldı.

Tıp alanındaki bilimsel yayınlarının yanı sıra, muhtelif gazete ve dergilerde yazıları yayınlandı. “Yeni CHP / CHP de Ne Değişti?” adlı bir kitabı bulunmaktadır.