SİYASET
Giriş Tarihi : 02-12-2022 17:11

Başkan Dağtekin’den '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' günü mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Dağtekin’den '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' günü mesajı

Başkan Dağtekin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' nedeniyle yayınladığı mesajında,"Dünya Engelliler Günü, insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken müstesna günlerden biridir. Elbette engelli bireylerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması, onların hatırlanması ve onlara kulak verilmesi yılın sadece bir günüyle sınırlı olmamalıdır. Toplum olarak hepimizin bu mücadeleye daima ortak olmamız, engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmamız ve onların sürekli yanlarında olmamız gerekmektedir. Bu he şeyden önce.  Önce insani ve vicdani bir sorumluluk taşımaktadır.  AK Parti’miz ilk kurulduğunda teşkilatlanma yapımız içeresinde engelli kardeşlerimize yönelik pozitif bir ayrımcılık tanıyarak Engelliler Koordinasyon Merkezi’ni kurduk. Şuan da parti binamızda Engelliler Koordinasyon Merkezi, engelli kardeşlerimizin sorun ve sıkıntılarını yakından takip ederek sürekli onlarla iletişim halindeyiz. Gayemiz engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşam adını verdiğimiz sistem içerisine eşit haklarla eşit bireyler olarak katılımlarını sağlamak ve bu yöndeki engelleri tek tek ortadan kaldırmaktır. Tüm bunların yanı sıra hükümetimiz de  engelli kardeşlerimizin istihdamından, sosyal yaşamda çok daha aktif bir rol üstlenmelerine kadar pozitif ayrımcılık sağlayan birçok adım atmış ve düzenlemeler yapmıştır. Öyle ki, kamuda ve özel sektörde istihdam edilen engelli kardeşlerimizin sayıları katlanarak artmış, içinde bulundukları ekonomik koşullar da iyileştirilmiştir."dedi.
Engellilere yönelik farkındalığın artmasına ve daha fazla sorumluluk alınmasına vesile olmasını temenni eden Dağtekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Türkiye genelinde olduğu gibi, Adıyaman’da da hizmete sunulan engelli yaşam merkezleri, engelli kardeşlerimizin yaşamına anlam katmış, evde bakım başta olmak üzere özel bakım ünitelerinde verilen hizmetlerle bugün engelli kardeşlerimizin mağduriyetleri büyük oranda giderilmiştir. Elbette bizim de beklentimiz de, alınan bu tedbirlerin sayısını artırmak ve bu yönde adımlar atmaktır. Gerekçesi, nedeni  her ne olursa olsun engeliyle yaşamak zorunda olan bir insanı, sırf bu engelinden ötürü dışlamak, onu ötelemek ve ertelemek, insanlık onuruyla kesinlikle bağdaşmayacağı gibi, insani ve ahlaki değerlerle de zinhar örtüşmeyecektir. Bu yüzden engelli kardeşlerimizin haklarını güçlendirmek ve koruma altına almak, hepimizin asli sorumluluğu olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilere yönelik farkındalığın artmasına ve daha fazla sorumluluk alınmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Hayatın önlerine çıkardığı zorluklara karşı mücadele azmini ve kararlılığını kaybetmeyerek topluma örnek olan tüm engelli kardeşlerimizi muhabbetle selamlıyorum"

 

Kaynak: PHA
AdminAdmin