EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-04-2021 16:32

BENAP ortaokullar arası bilgi yarışmaları başladı

Adıyaman'ın ilçesi Besni'de, Besni Eğitimde Niteliğin Artırılması Projesi (BENAP) kapsamında gerçekleştirilecek olan ortaokullar arası bilgi yarışmasının 1. grup elemeleri yapıldı..

BENAP ortaokullar arası bilgi yarışmaları başladı

Besni Rehberlik ve Araştırma Müdürlüğü proje ekibi tarafından hazırlanan Besni Eğitimde Niteliğin Artırılması Projesi (BENAP) kapsamında gerçekleştirilecek olan ortaokullar arası bilgi yarışmasının 1. grup elemeleri yapıldı.

Yarışmaya Besni İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Er Serdar Küpeli Ortaokulu, İzollu Ortaokulu, Kızılin Yılmaz Yığılı Ortaokulu, Dikilitaş Ortaokulu, Dumlupınar Ortaokulu, Özel İdare Ortaokulu, Şehit Abdurrahman Erarslan Ortaokulu okullarını temsilen her okuldan 3 öğrenci katıldı.

İlk gün yarışan okullardan İzollu Ortaokulu öğrencileri 20 sorudan 18 soruya doğru cevap verip 90 puan alarak 9 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek olan finallere katılmaya hak kazandı.

15 soruya doğru cevap vererek aynı puanı alan İmam Hatip Ortaokulu ile Özel İdare Ortaokulu arasında yapılan ikincilik mücadelesinin sonucunda ise İmam Hatip Ortaokulu finale adını yazdırmayı başardı.

Kaynak : PHA