İLÇE
Giriş Tarihi : 29-10-2021 19:20

Besni Belediyesi enerjisini güneşten alacak

Adıyaman’ın Besni Belediyesi tarafından inşaat süreci başlatılan 500 KW’lık Güneş Enerjisi Santralinin temeli atılıyor..

Besni Belediyesi enerjisini güneşten alacak

Çalışmaları yakından takip eden Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre “Yapmış olduğumuz bu çalışma ile Besni Belediyesi’nin özellikle enerji noktasındaki sıkıntısını giderme hedefindeyiz” dedi.

Yenilenebilir enerji alanında çalışmalara başlayan Besni Belediyesi, 500 KW’lık Güneş Enerji santrali ile Besni Belediyesi’nin enerji maliyeti yükünü hafifletecek. Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, Besni Gölbaşı Yolu Burunçayır mevkii üzerine yapılan Güneş Enerjisi santrali inşaatında incelemelerde bulundu.

“Güneş Enerjisi Santralinin yapım işi şuan başlamıştır“

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, “Cenabı Allah’a Hamdolsun, bugün burada Besni Belediyesi’nin 500 KW’lık Güneş Enerji Panelinin yapım işini denetlemek üzere gelmiş bulunmaktayız. Seçimden önce söz vermiş olduğumuz güneş enerjisi panellerinin yapım işi başladı ve inşallah 1 ay içerisinde bize teslim edilecek. Dolayısıyla Besni Belediyesi’nin en önemli gider kalemlerinden birisi olan enerji giderine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile Besni Belediyesi’nin özellikle enerji noktasındaki sıkıntısını giderme hedefindeyiz. Şuan santralimizin yapım işi devam etmekte bizde müteahhit firmayı denetlemek üzere burada sahada bulunmaktayız. Cenab-ı Allah’ın izni ile vatandaşımıza söz vermiş olduğumuz 500 KW’lık Güneş Enerjisi Santralinin yapım işi şuan başlamıştır, inşallah 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde de teslimatını yapıp hizmete alacağız. Vatanımıza, milletimize, Besnili hemşerilerimize ve Belediyemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

 

Kaynak: PHA