GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 17:30   Güncelleme : 13-07-2021 17:30

CHP'li Binzet Tütün Üreticilerinin Tutuklanmasına Tepki Gösterdi

CHP'li Binzet Tütün Üreticilerinin Tutuklanmasına Tepki Gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, "Emeği, ekmeği için sesini duyurmaya çalışan masum insanları baskıyla, zorla, hukuk dışı kararlarla susturmaya çalışmak haksızlıktır, hukuksuzluktur." dedi.
CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, tütüne getirilen "yetki belgesi" şartına karşı demokratik hakkını kullanan 10 tütün üreticisinin tutuklanmasına tepki gösterdi.

Adıyaman'da tütün ticareti yasağını protesto ettikleri için gözaltına alınan 16 tütün üreticisinden 10'u geçtiğimiz günlerde sabaha karşı tutuklandı.

"İnsanları baskıyla susturmak hukuksuzluktur"

Başkan Binzet, açıklamasında; "Adıyaman’da tütün ticaretine hapis cezası getiren yasanın yürürlüğe girmesine demokratik tepkisini gösteren, Anayasal haklarını kullanan 10 tütün üreticisi Anayasa ve kanuna aykırı olarak, keyfi bir kararla tutuklandılar. Emeği, ekmeği için sesini duyurmaya çalışan masum insanları baskıyla, zorla, hukuk dışı kararlarla susturmaya çalışmak haksızlıktır hukuksuzluktur. Adaletiniz bu mu? Yargı reformu bu mu?" diye sordu.