EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-08-2021 12:27   Güncelleme : 11-08-2021 12:27

Çocuklardan Büyük Destek

Çocuklardan Büyük Destek

Ülkemizin farklı illerinde yaşanan orman yangınlarından etkilenen çocuklar için TOBB Kız İmam Hatip Lisesi Proje Ortaokulu Öğrencileri tarafından 'Kardeşime oynasın diye oyuncak; Duygularımı öğrensin diye mektup' kampanyası başlatıldı. Kampanaya katılan çocuklar, kendi harçlıklarıyla aldıkları bir oyuncakla birlikte yangından etkilenen akranlarına gönderilmek üzere duygularını kaleme aldıkları mektuplar hazırlayarak okul idaresine teslim ettiler.

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'de öğrencileri ziyaret ederek, yaptıkları duygu dolu kampanyaya destek oldu.  Çocukların sıkıntılarını en iyi çocukların anlayabileceğini dile getiren Gönen; "Çocuklarımızın bu örnek davranışı beni çok duygulandırdı. Ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan yangınlardan dolayı çocuklarımız hem maddi hem de psikolojik olarak mağdur oldu. Öğrencilerimiz de bu arkadaşları için kendi biriktirdikleri harçlıklarıyla en sevdikleri oyuncaklardan aldılar ve kendi duygularını kâğıda dökerek birer mektup yazdılar. Bu davranış çocuklarımız arasında gönül köprüsü olacaktır. Ülkemiz acılarını da sevinçleri gibi hep beraber yaşamaya alışmış bir millet. Bu acıların paylaşımı birliğimizin ve bütünlüğümüzün sımsıkı pekiştirmesi için de büyük bir zenginliğimiz oluyor. Ülkemiz büyük ve güçlü bir ülke olarak bütün yaraları sarabilecek bir ülkedir, en kısa sürede birlikte hep birlikte bu acıyı da atlatacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle orman yangınlarının olduğu yerlerdeki insanlarımızın acılarını paylaşıyorum ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."dedi.

Kampanyaya oyuncağıyla ve yazdığı mektupla destek olan TOBB Kız İmam Hatip Lisesi Proje Ortaokulu öğrencisi Elif Yılmaz'da, deprem bölgesine destek olmak için yazdığı mektubu okudu. Küçük kızın mektubu, Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'i ve orada bulunan Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve öğrencileri duygulandırdı.

Okunan şiirlerden ve yapılan konuşmalardan sonra kampanyada toplanan oyuncaklar ve mektuplar yangın bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.