GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 15:07   Güncelleme : 03-04-2021 08:24

Dinamik Denetimler Aralıksız Sürüyor

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce “Kontrollü Normalleşme için Dinamik Denetim Modeli” kapsamında berber, kuaför, market ve güzellik merkezleri denetledi.

Dinamik Denetimler Aralıksız Sürüyor

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce “Kontrollü Normalleşme için Dinamik Denetim Modeli” kapsamında berber, kuaför, market ve güzellik merkezleri denetledi.

“Kontrollü Normalleşme için Dinamik Denetim Modeli” kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş beraberinde şube müdürleri ve antrenörlerle, berber, kuaför, market ve güzellik merkezlerini ziyaret ederek denetledi.

Esnafları tek tek ziyaret ederek, salgın döneminde daha dikkatli ve daha duyarlı olmaya özen gösterilmesi gerektiğini belirten İl Müdürü Fikret Keleş, yeni normalleşme kararları doğrultusunda işyerlerinde alınan tedbirleri gezerek yerinde kontrol ettiklerini söyledi.

Keleş: Koronavirüse karşı mücadeleyi hep birlikte kazanacağız

Hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulması ve kontrollü sosyal hayatın sağlanması amacıyla kuralların esnetilmemesi gerektiğine dikkat çeken Keleş, il merkezinde faaliyet gösteren berber, kuaför, market ve güzellik merkezlerini ziyaretinde şöyle konuştu: "Denetimlerde amacımız, esnafa ya da vatandaşa bir yaptırım değil. Sadece kuralların uygulanması konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine vurgu yaparak bu pandemi sürecini atlatabilmek için kendi sağlığımıza ve halkın sağlığına da dikkat etmek gerektiğine vurgu yapıyoruz. Esnaf ve vatandaşlara tedbirlere uymanın özellikle de vaka sayısının düşmesi konusunda çok önemli olduğunu hatırlatarak, kendi sağlığımız, sevdiklerimizin ve tüm toplumun sağlığı için maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda gerekli hassasiyet göstermelerini ve tedbirleri asla gevşetmemelerini, ev ve taziye ziyaretlerini ertelemelerini ve misafir kabul etmemelerini istiyoruz.

Kontrollü normalleşme ile birlikte alınan tedbirlerin uygulanması daha önemli bir hale gelmiştir. İlimiz hala risk haritasında çok riskli kısım içerisinde yer almakta. Ben inanıyorum ki hep beraber önce sarıya, daha sonra mavi kategoriye ulaşmak istiyoruz. Koronavirüse karşı mücadeleyi hep birlikte kazanacağız. Lütfen, maske, mesafe ve temizlik hayatımızın vazgeçilmez kuralları olsun.”