İLÇE
Giriş Tarihi : 13-05-2021 14:55

Dördüncü Kez Uçan Çatı Bina Sakinlerini Endişelendiriyor

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde önceki gün etkili olan kuvvetli rüzgarda, 6 katlı bir binanın çatısının 4'ncü kez uçtuğu iddia edildi..

Dördüncü Kez Uçan Çatı Bina Sakinlerini Endişelendiriyor

Kahta’nın Yavuz Selim Mahallesi 5016. Sokak’taki 6 katlı bir binanın çatısı şiddetli fırtınanın etkisi ile uçtu. Bina sakinleri, çatının uçmasının ilk olmadığını, 4. kez uçtuğunu ifade ettiler.

Yaşanan mağduriyetten dolayı binayı yapan müteahhitti mahkemeye verileceklerini belirten bina sakinlerinden Bekir Öztürk, “Her fırtına çıktığında bizim binamızın çatısı uçuyor. 4 defadır binamızın çatısı yıkılıyor. Çatının diğer parçasının da uçmasından endişe duyuyoruz. Binayı yapan müteahhitte 200 bin TL’lik tazminat davası açacağız. Çatı sağlam yapılmadığı için her defasında yıkılıyor. Bir binanın çatısı 4 defa yıkılır mı? Tek tesellimiz çatının yıkılması anında kimseye zarar vermemesidir. Ama bu demek değildir ki hep böyle olacak. Allah korusun ileride bu durum kötü bir faciayla da sonuçlanabilir. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı bu işin takipçisi olacağız ve müteahhittin de cezasını almasını temenni ediyoruz."ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA