GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2022 18:19   Güncelleme : 09-01-2022 18:19

Genel Başkan Doğan’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Genel Başkan Doğan’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Adıyaman Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Mehmet Doğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel Başkan Doğan, yayımladığı mesajında “Milletimizin ortak sesi kulağı olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden,  tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.” dedi.

Medya Demokrasi Kültürümüzün En Önemli Yapı Taşlarından Birisidir

Gazetecilik mesleğinin, demokrasinin olmazsa olmaz yapı taşlarından biri olduğunu belirten Başkan Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi “ Her zaman kamuoyunu doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmek adına mücadele veren gazetecilik mesleğinin temelinde, fedakârlık vardır. Bu fedakârlık kimi zaman ailesinden uzakta, kimi zaman yağmurda çamurda ve kimi zamanda ölümün gölgesinde görev yapmayı gerektirmiştir.

O yüzden demokrasi kültürümüzün en önemli yapı taşlarından birisi olan yerel ve ulusal medya kuruluşlarımız ve çalışanları, sorumluluklarının bilincinde olarak hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılar sunmuştur.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.’ sözüne istinaden memleketimiz için gördüklerini, düşündüklerini ve bildiklerini samimiyetle yazan, milletimizin ortak sesi kulağı olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden,  tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”