GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2021 19:59

GMDK Başkanı Aydın ve beraberindeki heyet Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini inceledi

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu (GMDK) Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde yapımı devam eden Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini ve külliye ile camii inşaat çalışmalarını inceleyerek görevlilerden bilgi aldı..

GMDK Başkanı Aydın ve beraberindeki heyet Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini inceledi

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın, ve beraberinde Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini ve külliye ile camii inşaat çalışmalarını inceledi.

Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini ve külliye ile camii inşaatını inceleyerek yetkililerden çalışma hakkında bilgi alan GMDK Başkanı Aydın, daha sonra Samsat ilçesine geçti.

"Her yer adeta şantiyeye dönmüş"

2002 yılındaki verilere göre yıllık 10 milyonluk kamu yatırımı yapılan bir şehre bugün yılda 1 milyar civarında kamu yatırımının yapıldığının altını çizen Aydın, şöyle devam etti:

"Bu şehrin kamu yatırımlarından nüfus oranlarının çok üst düzeyde istifade ettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Zira 2002 yılındaki verilerle bu günkü verileri mukayese ettiğimizde muazzam bir artış söz konusu. Yani daha önce şantiyeye dönmüş. Yıllık 10 milyonluk kamu yatırımı yapılan bir şehre bugün yılda 1 milyar civarında bir kamu yatırımı yapılıyor. Bugün gezip dolaşıyoruz, her yer adeta şantiye dönmüş. Bu eserler yapılan yatırımlar hep bu dönemde yapılan yatırımlar. Ve bunlar hakikatten muazzam yatırımlar. Şu anda Adıyaman'ın neresine bakarsanız bakın iline, ilçesine, beldesine, köyüne tarihi yatırımlar milletimizin istifadesine açılmış durumda. Yine planlanan yatırımlar var, projesi devam eden yatırımlar var ve şu anda inşaat aşamasında olan yatırımlar da var. Bütün bunları takip ediyoruz. Yani nerede nasıl bir ihtiyaç varsa sağlık eğitim spor alanı tarımsal alanda yapılması gereken bir faaliyet mi bütün bunları çok iyi bir şekilde değerlendiriyoruz. Nereye bakarsanız bakın sağınıza solunuza mutlaka yeni bir yatırım ve AK Parti'nin mührünü görmeniz mümkün."

Kaynak : PHA