İLÇE
Giriş Tarihi : 20-04-2021 14:46

Gölbaşı Belediyesinden soruşturma açıklaması

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, İçişleri Bakanlığı'nın, belediyeler aracılığıyla kamu görevlisi olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport sağlanarak yurt dışına çıkış yapmalarına yönelik başlattığı soruşturmada Gölbaşı Belediyesi'nin isminin geçmesine ilişkin açıklama yaptı..

Gölbaşı Belediyesinden soruşturma açıklaması

Başkan Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, belediyenin hiç bir şekilde yasal olmayan bir eylemde bulunmadığını belirterek, belediyenin Yunanistan'da düzenlenen  Uluslararası Folklor ve Dans Festivaline katıldığını kaydetti.

"Belediyemizi temsilen personellerimizden ve Ankara Büyükşehir Belediyesi mehter takımından oluşan heyet ülkemizi başarıyla temsil etmiştir" diyen Yıldırım, şu ifadelere yer verdi:

"Haberlerde geçtiği gibi sanal bir program asla söz konusu değildir. Ekibimiz program sonrasında Selanik Türkiye Başkonsolosu Efe Ceylan'ı makamında ziyaret ederek program hakkında bilgi vermiştir. Düzenlenen festivalde mehter takımının ezan okunmasından rahatsız olan Yunanlılar ekibimize saldırı girişiminde bulunduğundan dolayı ekibimiz, Selanik konsolosluğunun sağladığı üst düzey güvenlik önlemleriyle ülkeyi terk etmiştir.

Diğer programımız ise Dışişleri Bakanlığına Bağlı Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunmuş olduğumuz ESC11 Gönüllülük projeleridir. Bu kapsamda iki projemiz hibe almaya hak kazanmış olup, pandemi nedeniyle henüz projelere başlanılmamıştır. Belediyemizde hiçbir şekilde yasal olmayan bir eylem asla söz konusu olmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak : PHA