GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 16:48

Gölbaşılı Çiftçilere “Cennet Hurması” Fidanı Dağıtıldı

Gölbaşılı Çiftçilere “Cennet Hurması” Fidanı Dağıtıldı

Hasat sonrası Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyet, Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında, çiftçilerin gelirlerinin artırılması amacıyla İl Özel İdaresinin desteği ile Gölbaşılı çiftçilere 25 Bin Trabzon Hurması Fidanı dağıtıldı.

Her geçen yıl biraz daha üretimi artırılarak Gölbaşı ilçesinin tarımı başta olmak üzere sosyo-ekonomik yapısına ciddi katkılar sağlayan hurma üretimi ilçenin geleneksel tarım algısını da değiştiriyor.

Adıyaman tarımında yakın geleceğin en popüler ürünlerinden biri olmaya aday olan hurma üretimini artırmak, çiftçilerin tarımsal gelirini yükseltmek ve meyveciliğin gelişmesini sağlayarak ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla İl Özel İdaresinin desteği ile alınan 25 Bin hurma fidanı Vali Mahmut Çuhadar tarafından çiftçilere dağıtıldı.

Valilik olarak her daim çiftçinin ve üreticinin yanında olduklarını belirten Vali Mahmut Çuhadar, “Hedefimiz Gölbaşı ilçesini hurma üretiminde daha ileriye taşımaktır.  Hurma üretiminde Gölbaşı ilçemiz Türkiye’de üretim alanında ikinci sırada, ekili alanda da üçüncü sırada yer almaktadır. Çiftçilerimizin tarımsal gelirini yükseltmek ve meyveciliğin gelişmesini sağlayarak ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla 2020 yılında 35 bin, 2021 yılında 50 bin ve bu yıl da 25 bin olmak üzere toplamda 100 binin üzerinde hurma fidanı dağıttık. Çiftçilerimize yönelik desteklerimiz gelecek yıllarda da devam edecektir. Hurma fidanlarının çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.

Konuşmaların ardından çiftçilere Hurma Fidanı dağıtımı yapıldı.

AdminAdmin