İLÇE
Giriş Tarihi : 16-06-2021 14:18

Gölbaşı'nda üreticiler Ata tohumu ile buluştu

​Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen “Ata Tohumu Projesi” kapsamında Adıyaman Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce kadın çiftçilere ata tohumu dağıtıldı..

Gölbaşı'nda üreticiler Ata tohumu ile buluştu

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen “Ata Tohumu Projesi” kapsamında Adıyaman Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce kadın çiftçilere ata tohumu dağıtıldı.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Adıyaman Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü personelleri aracılığı ile ilçe müdürlüğüne teslim edilen ata tohumları kadın üreticilerine teslim edildi.

"Yerli tohumlarımıza sahip çıkalım"

Tohum dağıtımına ilişkin yapılan açıklamada, “Tohumlarımız arasında lahana, domates, biber, patlıcan tohumları bulunmaktadır. Eski lezzetleri bulmak adına elinizde bulunan yerli tohumları lütfen çevrenizdeki üreticilerle paylaşarak çoğaltalım. Bakanlığımız Gen Bankası yerli tohumları muhafaza etmekte ve çoğaltmada ciddi görev üstlenmiştir, isteyen üreticilerimiz yerli tohumlarını müdürlüğümüzü de teslim edebilirler. Ata tohumlarımız bu toprakların geçmişidir. Yerli tohumlarımıza sahip çıkalım.”

Kaynak : PHA