GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 16:54   Güncelleme : 10-07-2021 17:05

Güney  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yeni Başkanı Başak Oldu

Güney  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yeni Başkanı Başak Oldu

S.S Adıyaman Güney Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  Genel Kurulu gerçekleşti.  

S.S Adıyaman Güney Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak 590 üyenin oyunu alarak oda başkanı seçildi.

SS. Adıyaman Güney Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Perre Düğün salonunda yapıldı. Kongrede adaylığını açıklayan isimler Kurucu başkan Başkan Sırrı Dost ve Nevzat Başak oldu.

Divan Başkalığını Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) 21. Bölge Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram'ın yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra toplantı denetleme, faaliyet ve bütçe raporlarının okunması ve oylanmasıyla yapıldı. Oy çokluğu ile faaliyet raporları kabul edildi. Yapılan konuşmaların ardından, 590 üyenin oyunu alan Nevzat Başak, oda başkanı seçildi. Diğer aday mevcut başkan Sırrı Dost 577 oy alırken, 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Kongre sonrası bir açıklama yapan yeni Başkan Nevzat Başak, Kongremize yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı tüm esnaf ve sanatkârlarımıza teşekkürlerimizi sunar. Tüm esnaflarımıza hayırlı ve bol kazançlar dileriz.”
Esnafların kendilerine gösterdiği güveni boşa çıkarmayacaklarını vurgulayan Başak, “Esnaflarımızın beklenenden daha çok çalışarak onlara layık olmaya çalışacağız. Biz esnaflarımızı ziyaretlerimizde söylediğimiz sözlerin arkasındayız ve verdiğimiz sözleri teker teker yerine getireceğiz dedi.