SPOR
Giriş Tarihi : 13-04-2021 17:39

Hakemler Yeni Başkanını Seçti

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Adıyaman Şubesinin yapılan 13. Olağan Genel Kurulunda, Bölgesel hakem Mustafa İnan dernek başkanlığına seçildi..

Hakemler Yeni Başkanını Seçti

Cumhuriyet kapalı spor salonunda pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapılan kongrede 70 üyeden 62 üyenin oy kullandığı seçinde adaylardan Mustafa İnan 31 oy alırken diğer aday Eren Çelik’in de 31 oy alması üzerine yapılan kura çekiminde Mustafa İnan başkanlığa seçildi. 

Dernek olarak çekişmeli bir kongreyi geride bıraktıklarını dile getiren  İnan, “Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Adıyaman şubesi kurulduğu günden bugüne bölgemizde adından söz edilen bir dernek konumundadır. Burada çok değerli ağabeylerimiz, arkadaşlarımız görev yaptılar. Bende futbola olan sevgim ve çevremdeki arkadaşlarımın teşviki ile hakem camiasına 2006 yılında katıldım."dedi.

"Kazanan sadece Mustafa İnan değil, camiamız olmuştur"

Amatör maçlarda görev aldığını ifade eden İnan, şöyle devam etti:

"Ortaya koymuş olduğum performans sayesinde 2013 yılında Bölgesel hakemliğe yükseldim. O günden bugüne ilimizi ve camiamızı en iyi şekilde temsil etmek adına elimden geleni yaptım. Kısmet oldu ve derneğimizin 13. Olağan Genel Kurulunda aday oldum. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapılan seçim sonucunda ben ve  diğer aday arkadaşımız 31 oy aldı. Alınan karar doğrultusunda kura çekimi yapıldı ve kısmet oldu başkanlığa ben seçildim. Kongre geride kaldı ve biz camia olarak birlik, beraberlik içinde ilimiz ve camiamız adına elimizden geleni yapacağız. Camiamıza hayırlı olsun. Rabbim çıktığımız bu yılda bizleri mahcup etmesin.

Amacımız bu mesleğe gönül veren yeni yetenekleri camiamıza kazandırıp, görev yapmakta olan arkadaşlarımızın ise hakkaniyet çerçevesi içinde üst klasmanlarda görev almaları için çaba sarf edeceğiz. Derneğimizin kuruluşundan bugüne emek veren değerli başkanlarımıza, bayrağı bana teslim eden önceki başkanımız Nevzat Teker’e, ve bu görevi bana layık gören değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Kazanan sadece Mustafa İnan değil, camiamız olmuştur. İlimize ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun."

Bölgesel hakem Mustafa İnan’ın başkan olarak seçildiği kongrede yönetim kurulu üyeleri ise şu isimden oluştu:

İbrahim Halil Arslan, Hasan Basri Altuntaş, Rıdvan Karaoğlan ve Emre Demir

Denetleme kurulu üyeleri: Mahmut Avcı, Mustafa Noyan, Mustafa Boyraz

Genel merkez delege üyeleri ise; Mustafa İnan, Sermet Toktaş, İsmet Gülbağlar, Volkan Doğan ve Gökhan Salduz.

Kaynak : PHA