GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 21:47   Güncelleme : 14-07-2021 21:47

İçi Altın Ve Para Dolu Valiz Yeni Evli Çifte Teslim Edildi

İçi Altın Ve Para Dolu Valiz Yeni Evli Çifte Teslim Edildi

Adıyaman’da polis ekiplerinin devriye esnasında durakta unutulan valiz içerisinde bin 500 lira ve 50 bin lira değerindeki altın, Afganistanlı aileye teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, olay gece saatlerinde GAP Cami Mahallesi’nde meydana geldi.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri devriye esnasında otobüs durağında valiz buldu. Valizin içerisinde bin 500 lira para ve 50 bin lira değerindeki altın olduğu fark etti.

Polis ekibi, valizde bulunan evlilik cüzdanından 1 ay önce evlenen genç çiftin Afganistan uyruklu Amir (20) ve Rabina (18) Helderi’ye ait olduğu tespit etti.

Çiftin kayıtlı oldukları adresleri tespit eden polis Afgan çifti buldu. Sıratut Mahallesi’nde ikamet eden aile polis ekipleri tarafından alınarak Yeşilyurt polis merkezine getirildi. Polis merkezinde işlemlerinin ardından valizde bulunan 50 bin lira değerinde 5 adet yüzük, gerdanlık ve bileklik aileye teslim edildi.

Rabina Helderi, “Eşimle beraber akrabalarımızdan geliyorduk. Bavulu durakta unuttuğumuzu fark ettiğimizde çok korktuk. Daha sonra polis ekipleri bize ulaşarak bavulu parayı ve altınlarımızı bize teslim ettiler. Türk polisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Amir Helderi’nin inşaatta işçi olarak çalıştığı ve Rabina Helderi ile 1 ay önce evlendikleri altına ve paranın düğünde takıldığı öğrenildi. Polis ekipleri ise Amir ve Rabina Helderi çiftini ekip aracıyla evlerine bıraktı.