GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 13:01   Güncelleme : 05-07-2021 13:01

İstediği Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu

İstediği Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu

Adıyaman’da yaşayan Bekir Durna hayalini kurduğu tekerlekli sandalyesine kavuştu.

Geçtiğimiz günlerde haberlere konu olan doğuştan bedensel ( Serebral Palsy) engelli Bekir Durna'ya yardım eli Almanya'dan uzandı.

Almanya'da yaşanyan hayırsever İş Adamı (Baba lakablı) Hasan Berkcan, engellilerin ve ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor.

Haberi izleyen Almanya'da yaşanyan hayırsever İş Adamı (Baba lakablı) Hasan Berkcan, doğum sonrası geçirmiş olduğu bir rahatsızlıktan dolayı bedensel ( Serebral Palsy) engelli olan Bekir Durna'ya çok istediği 17 bin Tl değerindeki Racer Evo Engelli Puseti tekerlekli sandalyeyi hediye etti.

Hediye ettiği tekerlekli sandalyelerle engelli vatandaşlar için yeni bir hayatın başlangıcına olanak sunan hayırsever İş Adamı (Baba lakablı) Hasan Berkcan, son olarak Fatih Mahallesi’nde doğuştan bedensel ( Serebral Palsy) engelli Bekir Durna'ya çok istediği tekerlekli sandalyeyi hediye etti.

Tekerlekli sandalyesine kavuşan baba Mahmut Durna, duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayırsever İş Adamı (Baba lakablı) Hasan Berkcan ve ekibine teşekkür etti.

Oğlunun mutluluğuna ortak olan Mahmut Durna, “Oğlum geçmişte geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı doğuştan bedensel ( Serebral Palsy) engelli kaldı. Maddi durumumuz yeterli olmadığı için tekerlekli sandalye alamıyorduk. Oğlum, diğer çocuklar gibi dışarıya çıkıp parka gidip gelmekte büyük zorluklar çekiyorduk. hayırsever İş Adamı (Baba lakablı) Hasan Berkcan abimiz engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye yardımı yaptığını duydum ve kensine ulaştık bu konuda istekte bulundum. Sağ olsun hayırsever İş Adamı (Baba lakablı) Hasan Berkcan ve  ekibi, bugün Oğlumun çok istediği tekerlekli sandalyeyi getirerek hediye ettiler. Bundan dolayı çok mutluyum. Hasan berkacan ve ekibine çok istediğimiz ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi hediye ettiği için çok teşekkür ediyorum. Allah, Hasan babayı hiçbir zaman başımızdan eksik etmesin” diye konuştu.