GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 12:32   Güncelleme : 25-11-2021 12:32

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Adıyaman'da AK Parti Kadın Kolları Başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yapıldı.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Basın Açıklamasına İl Başkanı Mehmet Dağtekin , Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri katılırken basın bildirisini okuyan İl Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hilal Doğan Güvenç kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddetin devam ettiğini, şiddet uygulayanlara karşı mücadelelerinin süreceğini belirtti.

Kadına yönelik şiddetin dünyada bir sorun olduğu belirten Güvenç, ".Bizim medeniyetimiz, kadın, erkek, çocuk, her bir insana ve tüm yaratılmışlara muhabbeti, sevgiyi esas alan bir medeniyettir. Biz, şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, fiziksel, psikolojik her türlüsüyle mücadelede kararlıyız. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kıymetli Hanımefendi’nin de önemle vurguladıkları gibi “kadına şiddet, insanlığa ihanettir.” AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz." dedi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin de, kadına yönelik şiddetin olduğu bir toplumda ya da ortamda medeniyetten  kesinlikle bahsedilemeyeceğinin altını çizerek  " Kadına yönelik şiddete karşı mücadelede en temel önceliğin, dini, vicdani, insani ve ahlaki değerler etrafında atılması gerekiyor. Zira kadını ezmek, ona zulmetmek ve hatta canına kıymak, ancak dini ve vicdani yoksunluk emaresidir. Bu bakımdan işe önce çocuklarımızdan ve gençlerimizden başlamalıyız. Onlara kadına hürmet ve saygının evvela dinimizin ve de insanlığın bir gereği olduğunu öğretmeliyiz. Medeniyet kültürümüz bu değerler üzerinden inşa edilmiştir. Dolayısıyla biz öyle bir kültüre sahibiz ki bizim medeniyetimiz anneyi, kızı, ve bacıyı baş tacı edinmiş cenneti onların ayaklarının altına sermiş ve bu kültür ile biz büyüdük böylede kültürümüzü bütün nesillere yaymak azmindeyiz." dedi.