İLÇE
Giriş Tarihi : 24-05-2022 17:33

Kahta BİLSEM’de Resfebe şenliği

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Kahta Bilim ve Sanat Merkezi (KAHTA BİLSEM) tarafından düzenlenen Resfebe(Resimli Alfabe) Şenliği büyük ilgi gördü.

Kahta BİLSEM’de Resfebe şenliği

Kelimelerin alışılmış şekilleri dışında yazılarla, sayılarla, sembollerle ya da resimlerle belirtilmesine dayanan Resfebe büyük beğeni topladı.
Kahta BİLSEM’de düzenlenen Resfebe Şenliğine, Kaymakam Refiki Mert Can Canga, İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek ve kurum amirleri ile öğretmenler katıldı.
İlkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan yaklaşık 200 çalışma Kahta BİLSEM’de sergilendi.
Resfebeyle birlikte bireyin ezberci zihniyetten uzaklaşarak, düşünme yeteneklerini geliştirdiğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli,"Resfebe, planlı hareket etmeyi ve planlı hareket etmenin önemini kavratan verimli bir eğitim metodu. Doğru ve hızlı düşünebilmeyi, belirli bir konuya odaklanma alışkanlığı, merak duygusunu geliştirerek araştırmalar yapmaya yönlendiriyor. Öğrencilerimiz bu konuda güzel bir çalışma içerisinde bulunarak bir birinden güzel eserler ortaya çıkardı. Zeka gelişimine katkı sunan bu projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere Okul Müdürü Mahmut Serkan Yerli ve öğretmenlerimize teşekkür ederim." dedi.

 

Kaynak: PHA

AdminAdmin