GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 20:23   Güncelleme : 17-06-2021 20:23

Kahta OSB'de Mobil Aşı Uygulaması

Kahta OSB'de Mobil Aşı Uygulaması

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde mobil ekiplerle yerinde Kovid-19 aşı uygulamasına başlandı.

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında Kahta Organize Sanayi Bölgesinde mobil ekiplerle yerinde Kovid-19 aşı uygulamasına başlandı.

Bu kapsamda, Kahta OSB'de çalışanlar mobil ekipler aracılığıyla yerinde aşılanıyor. Kahta OSB'de faaliyet gösteren her fabrikada ve çalışanlara yapılacak mobil aşı uygulaması ile hastanede yaşanan yoğunluğa da engel olunacak.

Mobil aşı uygulamasının önemine dikkat çeken Kahta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdil Koç, "Vatandaşlarımız için umut, sağlık çalışanlarımız için tatlı bir yorgunluk olan mobil aşı uygulaması ile OSB'mizde hem üretimi aksatamamaya, hem de hastane yoğunluğunu azaltmayı hedefliyoruz. İnşallah Kovid-19 aşısının etkisiyle toplumumuz salgından kurtulacak ve eski günlerimize tekrar kavuşacağız. Bu münasebetle aşı uygulamasına yoğun rağbet gösteren OSB çalışanlarımıza, değerli sanayicilerimize ve mobil sağlık ekiplerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Öte yandan Kahta OSB'de mobil aşı uygulamasının önümüzdeki günlerde tüm çalışanlar tamamlanıncaya kadar devam edeceği açıklandı.