İLÇE
Giriş Tarihi : 28-09-2021 15:17

Kahta’da ‘Akademik Başarıyı Arttırma’ toplantısı yapıldı

Adıyaman'ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullarda ‘Akademik Başarıyı Arttırma’ toplantıları düzenlendi..

Kahta’da ‘Akademik Başarıyı Arttırma’ toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Türk başkanlığında yapılan toplantıya, ilçede görev yapan 8. sınıf branş öğretmenleri katıldı.

Toplantıda; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden son üç yılın LGS istatistik verileri değerlendirildi. 

Akademik başarıyı artırmaya yönelik toplantılarla ilgili açıklama yapan Mehmet Türk, “Geleceğimizin teminatı olan kıymetli evlatlarımızın, geleceğe daha sağlam adımlar atabilmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda değerli öğretmenlerimize ve velilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu bağlamda, tüm ortaokullarımızda akademik başarıyı arttırmaya yönelik komisyonlar oluşturuldu. Bu komisyonlarda 8.sınıf derslerine giren öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin aylık faaliyetlerini değerlendirecek. Ayrıca okullarımızda yürütülen rehberlik faaliyetlerin artırılması ve okul veli ilişkilerinin iyileştirilmesi doğrultusunda çalışmalar yapılacak” dedi.

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Mehmet Türk, toplantılarda branş öğretmenleriyle akademik başarıyı arttırma adına istişarelerde bulunmasıyla sona erdi.

Kaynak: PHA