GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 10:25

Kaymakam Koç: Tarihî değerlerimizi çevresel atıklarla kirletmeyelim

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Roma döneminde inşa edilen ve Türkiye'nin en önemli tarihî turizm merkezlerinden biri olan 1800 yıllık Cendere Köprüsü'nde genel çevre temizlik çalışması yapıldı..

Kaymakam Koç: Tarihî değerlerimizi çevresel atıklarla kirletmeyelim

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Roma döneminde inşa edilen ve Türkiye'nin en önemli tarihî turizm merkezlerinden biri olan 1800 yıllık Cendere Köprüsü'nde genel çevre temizlik çalışması yapıldı.

Temizlik çalışmasını yerinde inceleyen Kaymakam Abdil Koç yetkililerden bilgi aldı. Tarihî köprü çevresinde oluşan atıklarından dolayı turizmin olumsuz etkileneceğine dikkat çeken Kaymakam Koç, şunları ifade etti:

"İlçemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Cendere Köprüsü çevresinde özel idaremizin organizasyonuyla temizlik faaliyetini gerçekleştiriyoruz. Cendere Köprüsü Türkiye'nin tarihî açıdan önemli turizm merkezlerinden biridir. Buraya yurt içinden ve yurt dışından on binlerce turist geliyor. Bu nedenle tarihî köprü çevresinde piknik yapan vatandaşlarımızın atık konusunda daha duyarlı davranmalarını rica ediyorum. Bu mekânlar ortak mirasımız, lütfen bu tarihî değerlerimizi çevresel atıklarla kirletmeyelim."

Kaynak : PHA