GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2021 09:30

Kızılay Şube Başkanı Mehmet Tevfik Sivil güven tazeledi

Adıyaman’ın Kahta Kızılay Şube Başkanı Mehmet Tevfik Sivil, birinci olağan genel kurulunda yapılan seçimde güven tazeledi..

Kızılay Şube Başkanı Mehmet Tevfik Sivil güven tazeledi

Kahta İlçesinde Mayıs 2021 yılında tekrar kurulan Kahta Kızılay Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı dernek binasında yapıldı. Tek liste halinde gidilen seçim sonrası mevcut başkan Mehmet Tevfik Sivil, güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

“Kimsesizlerin kimsesi, çaresizlere çare olamaya devam edeceğiz”

Genel kurul sonrası açıklama yapan Başkan Sivil, “Mayıs ayında kurulan Kahta Kızılay Şubesi olarak bugüne kadar 327 aileye 500 TL nakdi yardım, 260 aileye gıda kolisi, 20 yetime 250 TL nakdi yardım ve 100 aileye de kavurma yardımında bulunduk. Kimsesizlerin kimsesi olmaya, çaresizlere çare olamaya devam edeceğimiz bu görevde fakir, öksüz, yetim ve yardıma muhtaç kardeşlerimize maddi ve manevi her türlü desteğimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bunları yapmamıza vesile olan bağışçılarımızın da desteklerine devam etmelerini temenni ediyoruz. Son olarak bugüne kadar Kahta’da gönüllü olarak bu görevi yürüten önceki başkanlarımıza ve bugün bizlerle birlikte bu görevi yürüten tüm gönüllü üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak : PHA