GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 22:54   Güncelleme : 26-05-2021 22:54

Metan Faciasında Hayatını Kaybedenler Son Yolculuğuna Uğurlandı

Metan Faciasında Hayatını Kaybedenler Son Yolculuğuna Uğurlandı

Adıyaman’da temizlemek için 7 metre derinliğindeki su kuyusuna girerek metan gazından zehirlenerek hayatını kaybeden yaşlı adam ve 2 oğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Adıyaman merkeze bağlı Kuştepe köyünde ikamet eden Nusret Özer (73) evinin bahçesinde bulunan uzun süredir kapalı bulunan 7 metre derinliğindeki su kuyusunu temizlemek için kuyuya indi.

Babalarının arkasından kuyuya inen Metin (43) ve Emre Özer’den (20) haber alamayan yakınları durumu AFAD, itfaiye ve sağlık görevlilerine bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye erlerinden Mehmet Yetkin Tuluk da kurtarma çalışması için indiği kuyudan çıkamadı.

AFAD ekipleri tarafından gaz kontrolü yapılan kuyudan baba Nusret ile oğulları Emre,  Metin Özer ve itfaiye eri  Tuluk baygın halde çıkarıldı.

112 Ambulans ekiplerince ilk kontrolü yapılan 4 kişi metan gazından etkilenmiş olabilecekleri şüphesiyle ambulanslarla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan baba ve oğulları tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Son Yolculuklarına Uğurlandı

Adıyaman merkeze bağlı Kuştepe Köyünde evlerinin önündeki su kuyusunu temizlemek amacıyla girdikleri kuyudan metan gazından etkilenerek vefat eden Nusret Özer ve oğulları Metin Özer ile Emre Özer’i son yolculuğuna uğurlandı.

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı’nın kıldırdığı cenaze namazına Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve çok sayıda vatandaş katıldı.