GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2021 15:50

Mikrokredi desteğiyle kendi işinin patronu oldu - Videolu Haber

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) faydalanan 41 yaşındaki ev hanımı, mikrokredi desteğiyle kendi işinin patronu oldu..

Mikrokredi desteğiyle kendi işinin patronu oldu - Videolu Haber

Daha önce kendi olanaklarıyla yaptığı hediyelik eşyaları sosyal medya üzerinden satışını yapan Bedriye Özel, kullandığı mikrokredi desteğiyle şimdilerde Adıyaman kent merkezinde işyerini açtı.

Geri dönüşüm malzemelerini kullanarak işyerinde hediyelik eşya satışı yapan Bedriye Özel, Perre Haber Ajansı (PHA) muhabirine özel açıklamalarda bulundu.

Aldığı destek sonrası aile ekonomisine katkıda bulunduğunu kaydeden Özel, “Bu işe mikrokredi ile başladım. Oradan aldığım destekle, su kabaklarından lambalar yapmaya başladım. Mesleğim su kabağı oymacılığı. Aldığım mikrokredi destekleriyle işyerimi biraz daha büyütmeye karar verdim. Bu sayede güzel paralar kazanıp ailemi geçindirmeye başladım” dedi.

Ev hanımlarına kendi işlerini kurmaları konusunda çağrıda bulunan Özel, “Evde oturup sadece çocuk bakmak çok güzel. Ama evde boş boş oturmalarını istemiyorum. Mikrokredi’den faydalanarak evlerinde oturup örgü örebilir, lifler, yazmalar, oyalar yapıp ev ekonomisine katkıda bulunabilirler” diye konuştu.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı Adıyaman Şubesi Başkanı Süleyman Yavuz Tunç ise, “Bedriye hanım gibi mikro girişimcileri gördükçe bizde mutlu oluyoruz. Tabi bu programda asıl dikkat çekici konu Bedriye hanımın geri dönüşüm ürünlerinden hem israfı önleyerek, hem de kendine gelir getirici faaliyetlerde sağlamasıdır. Çok güzel işler yapmış işyerinde. Adıyaman Kalesi’nin hemen eteğinde işyeri, buradan Adıyamanlı hemşerilerimize, tur rehberlerimize buraya gelip uğramalarını rica ediyoruz. Adıyaman’daki diğer mikro girişimcilerimize desteklerini esirgemeyen belediye başkanımız ve valimize buradan sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Desteği artırarak inşallah devamlarını bekliyoruz. Adıyaman’da iş yapmak isteyen bütün girişimci kadınların TGMP Adıyaman şubesi olarak sonuna kadar arkalarındayız yanındayız” şeklinde konuştu.


 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :