GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 21:39   Güncelleme : 14-07-2021 21:39

Nevzat Başak'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Nevzat Başak'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Esnaf ve sanatkarlarımız 15 Temmuz’da ezanımızın dinmemesi, vatanımızın bölünmemesi ve bayrağımızın inmemesi için ülkesine sahip çıkmış, kepenklerini açarak Aziz milletimize moral vermiştir.” dedi.

Esnaf ve sanatkarların, milli iradeyi hiçe sayan her türlü zorbalığa karşı dimdik ve kararlı durduğunu vurgulayan Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak, “Ahilik gelenek ve kültüründen gelen anlayışla esnaf ve sanatkarlarımız her zaman devletimizin yanında yer almıştır. Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi ülkemizin temel yapı taşı olan esnaflarımız nereden ve kimden gelirse gelsin milli iradeyi yok sayan her türlü darbeye, zorbalığa ve zalimliğe karşı dimdik ve kararlı bir şekilde ayakta durmuştur. Esnaflarımız demokrasi ve milli irade düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsatı vermemiştir ve bundan sonra da vermeyecektir. Esnaf ve sanatkarlarımız, dün olduğu gibi bugün ve her zaman ezanımızın dinmemesi, bayrağımızın inmemesi ve vatanımızın bölünmemesi için ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır.” dedi.

Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak, 15 Temmuz’da esnaf ve sanatkarların kepenklerini açarak vatandaşlara moral verdiğini ve meydanlarda demokrasi nöbeti tuttuklarını belirterek, “15 Temmuz 2016’da milli iradeye sahip çıkma azmimizi ve kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Darbe girişiminin ardından ülkemiz büyük bir travma geçirdi. Ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilendi. Ancak gerek hükümetimizin aldığı önlemler ve yapılan kararlı çalışmalarla gerekse vatandaşlarımızın zalimlere karşı dik duruşuyla bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlattık. Tabi burada esnaf ve sanatkarlarımızın duruşu da oldukça önemli. Esnaflarımız bu süreçte kepenklerini açarak vatandaşımıza moral vermiştir, bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermiştir. Bu birlik ve beraberlik sayesinde ise, sosyal ve ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır. Ülkemiz 15 Temmuz’da büyük bir sınavdan geçti. Ancak, hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet ve Tek Devlet ilkesi etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Biz esnaf ve sanatkarlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, ülkemizin hak ettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün Yüce Milletimizin iradesi olduğuna inanıyoruz.” dedi.