GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 16:18

Pandemi Adıyaman’da motosiklet satışını artırdı - Videolu Haber

Adıyaman’da pandemi nedeniyle toplu taşıt kullanmak istemeyenlerin tercihi motosikletten yana olunca satışlar arttı..

Pandemi Adıyaman’da motosiklet satışını artırdı - Videolu Haber

Kent merkezinde motor satışı ve tamirat işleri yapan 40 yıllık usta Mehmet Ali Çiçek, PHA muhabirine yaptığı konuşmasında motor satışında artış yaşadıklarını ifade etti.

Çiçek, motosiklet fiyatların bu yıl fazla yükselmediğini ancak geçen yıla göre dolar kurundan etkilendiğini belirtti.

Pandemi sürecinde işlerinin açıldığını aktaran Çiçek, “Tamirat işlerimiz çok olmasa da satış işlerimiz arttı. Sebebi de toplu taşıma araçlarının kullanılmaması. Vatandaşlar pandemiden dolayı tek başına motosikletine binmek istedi bu nedenle motosiklet satışı arttı.” 

Son zamanlarda motosiklet kullanan kadın sürücülerinde artış görüldüğüne ve dikkat edilmesi gereken hususlara değinen Çiçek, şöyle devam etti:

“Bayanlar inşallah motoru daha çok kullanmaya başlar çünkü memleket büyüyor, genişliyor. Motosiklet hayatı kolaylaştırır o yüzden bayan erkek demeyip herkesin motosiklet kullanmasını tavsiye ediyoruz. Trafiğin rahatlaması açısından önemli. Motosikletle işine, okuluna giden bayanlar var. Nizami bindikten sonra bu işin bayanı erkeği yoktur. Hatta bayanlar erkeklerden daha dikkatli kullanıyorlar, erkekler gibi tehlikeli hareketlerde bulunmuyorlar. Sürücümüz önce bindiği aracı tanıyacak. Kendi gücündeki bir aracı alacak, aracıyla bütünleşecek daha sonra test sürüşleri yapacak. Eğer yeniyse motorda tam alıştıktan sonra trafiğe çıkması lazım. Ve kask ekipman tamam olması lazım.”

“Motosiklet hayatı kolaylaştırır”

Çiçek, motosikletin aracın girmediği yerlere girdiği için park sorununun olmayacağına işaret ederek, “Yakıt tüketimi çok az, ulaşım daha çabuk. İnsanlar içerde bunaldı artık motosikletine binip gezecek. Bu da arıza olacak bakım olacak illaki işlerimiz daha da artacak. Yaz sezonu bizim sezonumuz. Kışın 3-5 ay zaten işimiz olmaz istirahat ederiz. Yaz sezonunda çalışırız. Bu sezon biraz geç açıldı tamirat ve bakım işleri fakat şu anda rayına oturacak inşallah.” dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :