GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 10:13   Güncelleme : 08-07-2021 10:15

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde görsel ve edebî kategorilerde düzenlenen 'bağımlılık' konulu 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' yarışması sonucunda ilimizde dereceye giren öğrencilerimiz için ödül töreni gerçekleştirildi.

Abuzer - Hatice Yıldırım İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube Müdürü Hamza Çelenk, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Efkan Ketenci, Yeşilay Adıyaman Bölge Koordinatörü Hakan Özöncel, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katılım sağladı.

Çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerine destek vermek, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayıp, teknolojinin doğru kullanımını vurgulamak ve daha güvenli, daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunarak, yeni neslin bağımlılıklara karşı farkındalıklarını artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında "bağımlılık" konulu görsel ve edebî kategorilerde düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasının Türkiye genelinde bu yıl 11.'si gerçekleştirildi.

İlimizden bu yıl 473 öğrencimizin katılım sağladığı yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz için ödül töreni düzenlendi. Ayrıca Yeşilay Genel Merkezi tarafından desteklenen ve Adıyaman Yeşilay Şubesi tarafından uygulanan "Benim Kulübüm Yeşilay" kulüp odasının açılışı yapıldı. Tüm masrafları Yeşilay tarafından karşılanan ve gönüllüler tarafından kurulumu yapılan kulüp odasının açılışını İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube Müdürü Hamza Çelenk, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Efkan Ketenci ve Yeşilay Adıyaman Bölge Koordinatörü Hakan Özöncel yaptı.

Ödül alan öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan uzak tutmanın en iyi ve en kolay yolu önleyici rehberlik hizmetleridir. Aynı zamanda çocuklarımızı ve gençlerimizi bağımlılıklardan uzak tutmak için sosyal ve kültürel aktivitelere yönlendirmek gerekiyor. Bu sebeple biz, Bakanlığımızın ve Yeşilay'ın toplumu zararlı alışkanlıklardan korumak ve gençleri bağımlılıklara karşı duyarlı, sağlıklı ve üretken hale getirmek amacıyla hayata geçirdiği pek çok çalışmadan biri olan "sağlıklı nesil, sağlıklı gelecek" yarışmasını son derece önemli buluyoruz. Çocuklarımız bu gibi yarışmalarla hem resim ve edebi yeteneklerini keşfederken diğer taraftan bağımlılıklar konusunda bilinçlenmektedirler. Bakanlığımız ve Yeşilay'ın bu bağlamdaki ortaklıkları büyüyerek devam edecektir. Ben bu yarışmaya katılan 473 öğrencimizin tamamını, dereceye giren öğrencilerimizi, onları yetiştiren, yönlendiren ve süreci takip eden her kademedeki öğretmen ve yöneticilerimizi yürekten tebrik ediyor, hepsine teşekkür ediyorum."dedi.

Yapılan konuşmaların ardından yarışmada ilimiz genelinde dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

Dereceye Giren Öğrencilerimiz:

Görsel Kategori İl Birincisi (Lise)

Fatma Betül Avci - TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Görsel Kategori İl Birincisi (Ortaokul)

Muhammed Tepe - 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu

Görsel Kategori İl Birincisi (İlkokul)

Ahmet Faruk Çelik - Cumhuriyet İlkokulu

Edebî Kategori İl Birincisi (Lise)

İkra Tekdal - TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Edebî Kategori İl Birincisi (Ortaokul)

İbrahim Savaş - Gölbaşı Cumhuriyet Ortaokulu

Edebî Kategori İl Birincisi (İlkokul)

Elif Doğan - Şehit Mehmet Kılınç İlkokulu