EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-04-2021 13:30   Güncelleme : 28-04-2021 13:30

SANKO Okulları FPSPI Yarışmasında İkinci Oldu

SANKO Okulları FPSPI Yarışmasında İkinci Oldu

SANKO Okulları Öğrencileri Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı (FPSPI) Ulusal Finallerinde GIPS kategorisi Aksiyon Planı Skeç Sunumu yarışmasında ikinci oldu.

Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı (FPSPI) yaratıcılık konusunda dünyanın önde gelen profesörlerinden Dr. E Paul Torrance tarafından kuruldu. Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı; yaratıcı, analitik düşünce ve araştırma becerileri üzerine odaklaşarak öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesini destekler. FPSI öğrencilerin problem çözme becerilerinin gelişmesini hedeflerken aynı zamanda onlara rekabet edebilecekleri fırsatlar da sunar. Eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini kullanarak çocukların ve gençlerin pozitif bir gelecek tasarlama ve planlama becerilerini geliştirir.

SANKO Okulları öğrencilerinden Eren Can, Can Emir Bora, Mukaddes Miray Mavi, Ahmet Kayıran, Süleyman Doğan ve Adil Erturhan takım koçları Recep Kaya ve Mustafa Demir rehberliğinde GIPS (Global Issues Problem Solving) kategorisi Aksiyon Planı Skeç sunumunda ikinci olarak büyük bir başarı sağladılar.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı okulumuzun adını böylesine bir başarıya yazdırmış olmalarının gururunu yaşadıklarını vurgulayarak öğrencilerini ve takım koçlarını kutladı.