SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2021 21:44   Güncelleme : 10-06-2021 21:52

Şehr-i Yaman Taraftarlar Derneği Kuruldu

Şehr-i Yaman Taraftarlar Derneği Kuruldu

Adıyaman 1954spor’u desteklemek amacıyla ‘Şehr-i Yaman Taraftarlar Derneği’ ismiyle yeni bir dernek kuruldu.

Adıyaman 1954 Spor’un 2.lige çıkmasından sonra harekete geçen 2013 yılında yapılanan Şehr-i Yaman Taraftarlar grubunun önde gelen isimleri bir araya gelerek Şehr-i Yaman Taraftarlar Derneğini kurdu.

Şehr-i Yaman Taraftarlar Derneği Başkanı Abdurrahman Aslan yaptığı açıklamada;

Kurulduğu 2013 yılından bu güne kadar bağımsız taraftar grubu olarak ilimizde faaliyet gösteren Şehr-i Yaman taraftar grubunun artık Adıyaman 1954Spor Şehr-İ Yaman Taraftarlar Derneği olarak tribündeki yerimizi alacağız dedi.

Aslan, Taraftar grubumuz bugün itibariyle Adıyaman 1954 spor şehri yaman taraftarlar derneği olarak çalışmalarına devam edecektir. Öncelikli ilk hedefimiz memleketimizi temsil eden takımımız Adıyaman 1954 spor’u her zaman en iyi koşulda desteklemektir. Daha önceleri taraftar grubu olarak sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştık. Aynı şekilde sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam edeceğiz dedi.

Şehr-i Yaman Taraftarlar Derneği Başkanı Abdurrahman Aslan, Adıyaman 1954 Spor Kulübü taraftarlarının gerek sosyal hayatta ve gerekse tribünlerde birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi, şiddete dayalı her türlü hareketin önüne geçilmesi, Adıyaman 1954 Spor Kulübü taraftarlarının sayısının tüm Türkiye çapında arttırılması, kalitesinin arttırılması, Adıyaman 1954 Spor Kulübü taraftarlarının sosyal hayatta daha fazla birlikte olabilmeleri için etkinlikler düzenleme, deplasmanlarda yapılacak başta futbol olmak üzere kulübün faaliyet göstermekte olduğu veya gelecekte faaliyet göstereceği tüm branşlardaki müsabakalara taraftarlarımızı çağdaş ölçüler içerisinde ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde götürebilmek, başta ilköğretim okulları, liseler ve üniversiteler olmak üzere etkinlikler yapılarak, genç nesile Adıyaman 1954 Spor tarihini ve duruşunu anlatarak yeni bir nesil oluşturmak, Adıyaman 1954 Spor taraftarları arasındaki sosyal dayanışmayı arttırmak ve bütünleşmeyi sağlamak amaçları ile kurduk ifadesini kullandı.