GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-04-2021 19:15

Telefon Dolandırıcılığı Operasyonu: 5 Tutuklama - Videolu Haber

Adıyaman'dan Van, Mersin, Ağrı, Giresun ve Mardin'i telefonla aradıkları kişilere kendilerini kamu görevlisi gibi tanıtarak 27 kişiyi dolandırdıkları tespit edilerek düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklandı..

Telefon Dolandırıcılığı Operasyonu: 5 Tutuklama - Videolu Haber

Adıyaman'da 5 ilde telefonla aradıkları kişilere kendilerini kamu görevlisi gibi tanıtarak 27 kişiyi dolandırdıkları tespit edilerek düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklandı.

Hesaplarına 387 bin lira aktarılmış

Van, Mersin, Ağrı, Giresun ve Mardin'de aradıkları 27 kişiye kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan kişiler, terör örgütüne hesaplarından para aktarıldığı suçlamasıyla korkutarak,operasyon için istedikleri hesaplara 387 bin lira gönderilmesini sağladı.

27 kişi daha sonra aradıkları kişilere ulaşamayınca dolandırıldıklarını anlayarak güvenlik güçlerine başvurdu.Yapılan araştırmada, 27 kişiyi dolandıran kişilerin yaptığı aramaların Adıyaman'dan gerçekleştirildiği belirlendi. Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan detaylı araştırmada, 27 kişiyi telefonla dolandıran kişilerin H.G.,C.B.,U.K.B.,Y.A. ve M.F.K. olduğu belirlendi.

Jandarma ekipleri daha sonra şüphelilerin kent merkezi ve Besni ilçesinde adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Adreslerinde çok sayıda telefon ve bir miktar para ile yakalanan 5 şüpheli gözaltına alındı.

Jandarmadaki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen 5 şüpheli, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :