GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 11:32   Güncelleme : 13-07-2021 11:32

Tütün Eylemi Tutuklamasına Tepki, MHP’den 3 İstifa

Tütün Eylemi Tutuklamasına Tepki, MHP’den 3 İstifa

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde 2019 yılı yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nde eski Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yaylagül ile beraberinde partinin İl Genel Meclisi Üyesi eski adayları Mustafa Üzümcü ve Mehmet Horuz istifa etti.

Çelikhan MHP eski Belediye Başkan Adayı Abdurranman Yaylagül, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti.  “Bilindiği üzere tütün satışına getirilen hapis cezasını içeren kanun sebebiyle geçtiğimiz günlerde ilçemizin onurlu vatandaşları tarafından onuru, namusu ve şerefi olan ekmeğini yani tütününü korumak amacıyla bir dizi protestolar gerçekleştirilmiş ve haklı isyanlarını gerekli mercilere duyurmak için çocuklarının geleceği için ekmeğine uzanan ellere tepki mahiyetinde eylemler içerisinde bulunulmuştur.

Sahipsiz memleketimizle maalesef çözüm yönünde uzlaşmak yerine gözaltılar gerçekleştirilmiş ve bu sabah itibarıyla 10 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini elemle öğrenmiş olduk.

Bunlardan üçünün Çelikhan’lı tütün üreticileri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Tutuklananlardan biri de halk tarafından seçilmiş olan MHP Belediye Meclis Üyemiz Mustafa Sonkaya olduğunu belirtmek isterim. 50 yıllık tütün üreticisi olan 66 yaşındaki Abdurrahman amcayı dahi hapisle tanıştırmak isteyen bu denli kararlara karşı yanımızda durmayan, Çelikhan halkını yalnız bırakan 2019 yerel seçimlerinde aday olarak bulunduğumuz hükümetin ittifak ortağı partimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nden İl Genel Meclis Üyesi adaylarımız Mustafa Üzümcü, Mehmet Horuz ve diğer üyelerimiz ile beraber topluca istifa etmiş bulunmaktayız. Her zaman, her şartta ve her yerde  halkımızın yanında olduğumuzu ifade ediyor halkımıza saygılarımızı sunuyoruz. Güzel günlerde buluşmak ümidiyle.”