GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 17:05   Güncelleme : 15-07-2021 17:05

Vali Mahmut Çuhadar e İl Protokolü’nden Şehitlik Ziyareti

Vali Mahmut Çuhadar e İl Protokolü’nden Şehitlik Ziyareti

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinliklerinin beşinci yıldönümü dolayısıyla Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, il protokolü ile birlikte şehitliği ziyaret ederek, şehitlerin mezarına karanfil bıraktı.

Şehitlik ziyaretine Vali Mahmut Çuhadar’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, bazı kurum amirleri, Jandarma ve Emniyet Personeli, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Okutan ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.   

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şehitlik ziyaretinde İl Müftüsü Mehmet Taşçi tarafından aziz vatanın mukaddesatı, milletin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitler için dua edildi. Yapılan duanın ardından Vali Mahmut Çuhadar ve protokol üyeleri, vatan, bayrak, mukaddesat ve bağımsızlık uğruna can veren kahraman şehitlerimizin mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.