EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-07-2021 13:01

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Gönen’in 'göreve başlama' mesajı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı..

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Gönen’in 'göreve başlama' mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen mesajında; 27 Temmuz itibariyle Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevine başlandığını belirterek, “Derin tarihi ve kültürü, bereketli toprakları ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim medeniyetler şehri Adıyaman’a hizmet edecek olmanın heyecanını, mutluluğunu ve kıvancını yaşıyor; bizleri bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

“Bizlerden önce bu kente ve bu kentin aziz insanlarına, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet eden kıymetli eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diyen Gönen, şunları ifade etti:

“Bakanlığımızın çeşitli kademelerinde yürüttüğüm görevlerden edindiğim bilgi, beceri, deneyim ve tecrübenin ışığında, ilimizin eğitim çıtasını daha yukarılara çıkarmak için Adıyaman eğitim camiasının tüm paydaşları ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağımızı öncelikle ifade etmek istiyorum. Çalışma arkadaşlarımızla; müdür yardımcılarımızla, ilçe milli eğitim müdürlerimizle, şube müdürlerimizle, okul müdürlerimizle ve öğretmenlerimizle birlikte, çocuklarımıza en güzel eğitim ortamlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olacağız.

21. yüzyıl nesline gerekli olan temel becerileri kazanmış, teknolojik ve bilimsel yenilikleri takip edebilen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, evrensel değerleri tanıyan, güçlü Türkiye’nin geleceği, her bakımdan sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmek temel görevimiz olacaktır. Bakanlığımızın belirlediği politikalar çerçevesinde ilimizde eğitimin niteliği ve içeriğini yüceltecek bu çalışmaları gerçekleştirirken en başta velilerimizin, üniversitelerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın, eğitim camiasının değerli mensuplarının bizlere gereken desteği sağlayacağına ve taşın altına elini koyacağına yürekten inanıyorum.

Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, okul-kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim.”