GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2022 21:19

Yetkililer Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Hısnı Mansur köyünde ilin Yetkililer ile yemekte bir araya geldiler. Yyapılan toplantıya Milli Savunma Komisyon Başkanı Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan ve kurum müdürleri katıldı.

Yetkililer Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

İlin sorunları müzakere edilerek talepler ve sorunların konuşulduğu toplantıda konuşan Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdulkadir Geylani Taş “Muhtarlık çok önemli bir müessese Devletin en ücra köşedeki temsilcisi. Asayişin, güvenin sağlanması noktasında bütün kamu kurumlarına yardımcı olan, belediye hizmetinin götürülmesi noktasında belediyelere yardımcı olan ama aynı zamanda vatandaşın sözcüsü konumunda bulunup demokrasinin ilk basamağını teşkil eden ve bu anlamda da yerel demokrasi için gerçekten paha biçilmez bir değere sahip rolü olan muhtarlarımızın sorunları ile ilgilenmenizden, konulara vakıf olmanız ve bizleri dinlemenizden, iletişime önem veren, çözüm odaklı yaklaşımınız ile böyle bir toplantı yapmanızdan çok memnun olduk dedi.

Çuhadar “Muhtarlar Demokrasinin Kilit Taşlarıdır”

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar yaptığı açıklamada” Muhtarlarımız bu güzel ülkemize, bu güzel topraklara ne derece büyük bir sorumluluk bilinci ile sahip çıktığını çok iyi biliyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz çünkü muhtarlarımız hem devletimizin en uçtaki temsilcileri olarak hem de vatandaşımızın hür iradesinin yönetimde yansımasını sağlayarak demokratik bir düzenin temel taşlarından biri olmasını sağlıyorsunuz” dedi.

Aydın;  ”Tüm İmkanlarımızı Seferber Etmeye Devam Edeceğiz”

Milli Savunma Komisyon Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın “Sizlerin yaşamış olduğu sorunları, problemleri, dileklerinizi ve isteklerinizi daire amirlerimizin bulunduğu bir ortamda dile getirmenizi sağlamak; dile getirdiğiniz soruna anında çözüm bulunmasına yardımcı olmak amacıyla bu toplantıları düzenlemenizi gayet olumlu buluyorum. Daire amirlerimiz de burada takibini sağlayarak sizlerin yüzünü güldürmeye, vatandaşımızın memnuniyetini sağlamaya çalışıyorlar bunun için elimizden gelen tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kılınç “Muhtarlarımız Ve Vatandaşlarımız İçin İmkanları En Güzel Şekilde Kullanıyoruz”

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise Vatandaşa hizmet götürme noktasında Belediye Başkanı ve muhtarların uyum içerisinde çalışabilmesinin son derece önemli olduğunu ifade eden Yapılan istişare toplantısında konuşan Belediye Başkanı Süleyman Kılınç” muhtarlarla ilgili görüşlerimiz her platformda ifade ettiğim gibi hakikaten seçilmişlerin en değerlisi ve en özeli muhtarlarımızdır. Biz mesai arkadaşlarımıza vermiş olduğumuz talimat da şu çerçeve içerisindedir; muhtarlarımız karşılık beklemeden toplumda huzur ve asayişi temin etmek için yoğun çalışma içerisindeler. Bunu da severek, isteyerek ve gönüllülük esasına göre yapıyorlar. Muhtarlarımızdan gelen talepleri yasal mevzuat içerisinde en kısa ve en seri şekilde yerine getirmek gayesi ve çabası içerisinde olun demişizdir. Çünkü muhtarlarımız vatandaşın talebini bize iletiyor. Muhtarlarımızın görüş ve istekleri bizim belediyemiz nezdinde ve görev yapan bürokrat arkadaşlarımız nezdinde önemlidir, kıymetlidir ve değerlidir dedi.

 

AdminAdmin